Nauki humanistyczne

(Bez)kres romantyzmu

Książka (Bez)kres romantyzmu to ciekawa inicjatywa młodych krakowskich polonistów. Zaletą publikacj..

Alfabet duszy i ciała

Myślenie jest zawsze żywe.Ciało, dialog, miłość, nadzieja, solidarność, życie i śmierć to tylko niek..

Alfabet mitów menedżerskich czyli o pułapkach bezrefleksyjnego działania

Menedżerowie, trenerzy, konsultanci i inni specjaliści często opierają swoje działania na popularnyc..

Antologia tekstów filozoficznych dla nauczycieli filozofii, maturzystów i olimpijczyków. Część 2: Od Rousseau do Tischnera

Antologia... to zbiór fragmentów klasycznych dzieł filozofii europejskiej począwszy od tekstów Rouss..

Autoanaliza

Autoanaliza pokazuje, jak w sposób konstruktywny można i należy przyglądać się swemu wnętrzu, by dos..

Awangarda/Underground

W książce podjęto temat relacji między awangardą, neoawangardą a kulturą undergroundową i popularną ..

Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia

Czy długowieczność jest możliwa? Czy można uniknąć chorób cywilizacyjnych? Jak sobie z nimi radzić? ..

Bazgroły. Jak dzięki rysunkom zrozumieć charakter i uczucia dzieci

Bazgroły i rysunki to najprawdziwszy sposób w jaki dzieci wyrażają swoje uczucia. Trzeba tylko potra..

Bibliografia polskich przekładów i adaptacji francuskiej literatury dla dzieci i młodzieży wydanych w latach 1918-2014

Bibliografia stanowi próbę retrospektywnego ukazania obecności francuskiej literatury dla dzieci i m..

Bilingwizm polsko-włoski i tożsamość kulturowa emigracji okołosolidarnoścowej we Włoszech

Książka Karoliny Kowalcze-Franiuk jest pionierską pracą w zakreślonym geograficznie obszarze badań. ..

Bojaźń i drżenie

Książka jest komentarzem fragmentu „Księgi rodzaju” Starego Testamentu, w którym stary Patriarcha Ab..

Boniecki. Rozmowy o życiu

Jaka jest historia ks. Adama Bonieckiego? Co ukształtowało księdza, którego słowa są dziś ważne dla ..

Cele i treści kształcenia w związku z integracją europejską na przykładzie edukacji wczesnoszkolnej we Włoszech i w Polsce

„Monografia autorstwa Elżbiety M. Mach dotyczy niezwykle interesującego i słabo zbadanego w polskiej..

Czas na rewolucję. Apel Dalajlamy do młodzieży

Dalajlamy przedstawiać nie trzeba. Duchowy przywódca Tybetu, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ostatn..

Czas. Eseje o wieczności

Henryk Paprocki (ur. 1946), duchowny prawosławny, wykładowca polskich uczelni, autor wielu książek i..

Wyświetlono: 1 do 15 z 150 (10 stron)